V паломництво в Гуту і Вирку

67 років тому неподалік с. Вирка знаходився польський костел Воздвиження Святого Хреста, більшість прихожан якого були представниками польської громади, що проживала на той час у с. Вирка та сусідніх селах. В трагічні дні липня 1943 року костел було зруйновано, полягло разом з ним і багато польських парафіян. Ті, хто вижив, виїхали до Польщі, але ніколи не забували Поліський край, землю, де народились та виросли. І сьогодні вони увіковічнюють ці спогади, вшановучи місця паломництва молитвою Божою.
    18 липня 2010 року у полі між с. Гута Костопільського району та с. Вирка Сарненського району відбулось урочисте освячення кладовища та місця, де до 1943 року стояв польський костел Воздвиження Святого Хреста.
    Участь у освяченні взяли віце-консул Генерального Консульства Республіки Польща в Луцьку Евеліна Адамска, представники влади Сарненського, Костопільського, Володимирецького районів, священнослужителі з Рівненської та Волинської областей, близько 150 колишніх парафіян та їх родичів з Польщі, громади с. Вирка та с. Гута. Освячення проводили ординарій Луцької дієцезії єпископ Маркіян Трофим'як та Сарненський благочинний отець Олександр Кокора.
Ініціатором заходу виступала польська громада на чолі з Янушем Горошкєвічем, онуком Людовіка з Омелянки. Завдяки сприянню Сарненського районного центру зайнятості населення та особисто Сад Світлани Іванівни було вирішено питання щодо упорядкування місць освячення, адже до Великовербченської сільської ради з травня по липень поточного року з центру зайнятості було направлено 17 осіб на громадські роботи.
    Заступник голови Сарненської райдержадміністрації Тетяна Сухарева висловила щиру повагу та захоплення представникам польської громади за їх подвижницький паломницький труд. Також, від імені голови райдержадміністрації Анатолія Остапчука вона засвідчила: «Громада Сарненщини і надалі буде берегти пам'ять про історичні пам’ятки та про тих людей, чиї долі з ними зв’язані».

Сектор з питань внутрішньої політики
та зв’язків з громадськістю
апарату райдержадміністрації