Спортивний фестиваль для сільської молоді

Загальновідомо, що мешканці міст, на відміну від селян, мають більше можливостей для занять фізичною культурою та спортом. У місті існує порівняно належна інфраструктура, достатня кількість тренерів і спеціалістів. А що ж у селі?
    У багатьох випадках, і це не тільки в нашому районі, маючи просторі стадіони, спортивні, тренажерні кімнати, секції – усього й не перелічити – спорт не займає належного йому місця у житті молоді. І я не заперечую, тут багато чого залежить від фінансування, забезпечення матеріально-технічною базою, але багато чого і від настрою сільської ради та самої молоді розвивати спорт на селі, адже було б бажання, то й ніяких зусиль та можливостей для цього не бракувало б.
    Як людина, яка безпосередньо пов’язана з спортом, можу сказати, що його треба просто любити, адже це той заряд бадьорості, що дає змогу працювати, без перебільшення, і день, і ніч. Тож добре розумію, що одним з пріоритетних напрямків роботи відділу у справах сімї, молоді та спорту має бути відродження спортивного життя на селі. Як мовиться, робота роботою, а активний відпочинок завжди повинен бути.
    Цього разу, відділ у справах сімї, молоді та спорту разом з центром РЦ СССДМ, заручившись підтримкою сільської ради вирішили провести спортивне свято для молоді с. Тутовичі. До того ж участь у них взяли як молоді люди, так і діти, і дорослі. І всі вони продемонстрували велику жагу до перемоги. Дорослі показали, що не старіють душею, а молодь у свою чергу, - що в них більше сили і наснаги. Серед усіх змагань, які проводилися біля річки Горинь неподалік села, найбільше молоді зібралося коли проводились змагання по стрільбі з пневматичної гвинтівки. Тут призерами стали: Валерій Момоток, Сергій Бігун, Анатолій Домащенко. Вони були нагороджені грамотами відділу, а переможець грамотою і подарунком. Такі нагороди чекали призерів по усіх видах спортивної програми.
    Далі молодь змагалась між собою у киданні дротиків у мішень. Тут не було рівних Григорію Стельмаху, Сергію Бігуну та Аллі Омельянчук.
    Пізніше розпочався волейбол. Але переможених тут не було, адже всі притримувались олімпійського гасла: «Головне не перемога, а участь».
    Закінчилось захід частуванням рибною юшкою, яка готувалась під час проведення спортивних змагань.
    Справжній спортивний фестиваль «Спорт для всіх» відбувся днями і у с. Карпилівка. Змагання з міні-футболу, волейболу, шашок та дартсу проходили в той день на сільському стадіоні.
    З міні-футболу змагалися чотири місцеві команди та команда з с. Карасин. У безкомпромісній боротьбі головний приз виборола наймолодша команда - «Стортинг» 1992-1995 р.н., друге місце - «Полісся», а бронзові нагороди дісталися команді «Спарта». Кубок в номінації «Кращий бомбардир» виборов Сусід Сергій, капітан команди «Реал», який забив 3 голи, але це не допомогло команді хоча б зачепитися за трійку призерів, в підсумку «Реал» посів 5 місце.
   З шашок рівних не було Михайлицькому Олександру, який в підсумку набрав 11,5 очок, друге місце посів Тимошицький Леонід, а трійку призерів замкнув Мартинюк Василь. З волейболу проходила товариська зустріч між центром та хутором с. Карпилівка.
    І на завершення спортивного фестивалю всі охочі змагалися з дартсу. Серед дівчат золоту нагороду виборола Мартинюк Оксана, срібло дісталося Михайлицькій Ірині, бронза Мартинюк Ларисі. Серед чоловіків найбільше очок набрав Пецьков Олександр, друге місце посів Мартинюк Сергій А., третє виборов Мартинюк Сергій В.
Переможці та призери спортивного фестивалю «Спорт для всіх» були нагороджені кубком, грамотами та медалями відділу у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації.
    В цей же день у сільському Будинку культури відбувся тематичний захід «Молодь – проти, молодь – за», на якому піднімались питання ведення здорового способу життя, проводились ігри, активну участь в яких брали діти. Під час заходу було роздано плакати та листівки «Молодь за здоровий спосіб життя», які надав РЦ СССДМ, а активних учасників заохотили солодощами.
    Свято пройшло на належному рівні, надовго лишаючись хорошим спогадом у селян та гостей. Тому так хочеться, щоб подібні заходи проводилися постійно. Адже підтримуючи цю важливу сферу, все активніше до спортивного життя залучається молодь, відволікаючись від сумнівних розваг… Словом, тільки так виховується і загартовується фізично дійсно патріотичне майбутнє України.

Лариса Болкуневич,
начальник відділу у справах