Також дивіться новини на facebook.com

Незабутня літня пора

   Серпень щедро заливає сонцем і теплом сільські вулиці. Страшенно хочеться втекти від буденних клопотів і податися в якусь далеку мандрівку. Такі “приступи” туризму, впевнена, бувають у кожного, та є люди, для яких туризм – невід'ємна частина життя. Молодь с. Камяне-Случанське та с. Чудель, яка марить походами з рюкзаками за плечима і неосяжними просторами природи, об'єднав цього разу відділ у справах сім’ї, молоді та спорту РДА, який у співпраці з РЦ ССДМ організували для юних житель Сарненщини - туристичний похід «Пізнай свій край» на р. Случ до великих ДОТів (територія між с. Чудель та с. Кам’яне-Случанськ). Вже який рік очолюють і гуртують цю молодь, покликану у далечінь, спеціалісти по соціальній роботі місцевих рад: людина глибоких моральних переконань Галина Овсійчук та жартівник і невтомний організатор Володимир Жигула. Якщо людина залюблена у свою справу – це видно відразу. Після бесіди з ними виникає нестримне бажання податися зі молоддю в якусь мандрівку. Так було і цього разу.
  Дві групи молоді рухались із своїх сіл в напрямку урочища до великого об’єкта (ДОТ). Пройшовши достатньо велику дистанції перед нами розкрився надзвичайний краєвид: з одного боку залишки польської дамби, з другого – річка Случ, а посередині, як пам’ятка минулих часів височіє по справжньому довговічна оборонна споруда, або як кажуть серед місцевого населення «великий об’єкт».
Нарешті зустрівшись, молодь обох сіл разом з нами ненадовго занурилась в часи ВВВ. Облаштувавши наметове містечко, всі учасники походу символічно ставши в коло, взялися за руки та по черзі почали називати своє ім’я і те, чого вони чекають від цього дня. Швидко познайомившись, юнаки почали розводити вогнище, а дівчата готувати польовий обід. Адже картопля, рибна юшка, уха і навіть сардельки, зварені і спечені на вогнищі та ще й у дружній компанії – смачнішого не знайдеш!
А поки все готувалось, молодь мала змогу пограти у волейбол, футбол, покидати дротики в мішень. Але найбільше емоцій у молоді викликало «водне поло». І юнаки, і юнки із задоволенням бігали з м’ячем по воді, намагаючись закинути його у спеціально підготовлені ворота. Для хлопців із с. Чудель не виникло жодних проблем для того, щоб вибороти жадану перемогу. Тоді як чудельським дівчатам було непереливки, адже кам’яне-случанські виявились і швидшими, і спритнішими та й програш команди хлопців зіграв свою роль: в результаті 7:4 – впевнена перемога с. Кам’яне-Случанськ.
  Почастувавши смачної юшки, переможці отримали свої подарунки, переможені – хороший настрій та масу емоцій. Так, перемогу в дартсі отримали Богдан Давидюк та Аліна Лотоцькі, кращими гравцями водного поло за результатами голосування визнали Олега Примака та Сергія Жука, тоді як працівники відділу у справах сім’ї, молоді та спорту визнали кращим гравцем Олександра Макаревича, за що він також отримав свій подарунок. У номінації «Найсмачніша рибна юшка» рівних не було селу Кам’яне-Случанськ, а с. Чудель виграло одноосібну перемогу у приготуванні «ухи».
  За словами юних туристів-початківців, у поході вони пережили чимало прекрасних емоцій, зокрема, відчуття єдності колективу, підвищеної відповідальності за свої вчинки та дії, мужності та дисциплінованості.
Літня пора ще продовжується – у ваших руках зробити її справді незабутньою!!!
 

Начальник відділу у справах
cім’ї, молоді та спорту РДА                                                     Л.Болкуневич