№ 280 від 06 серпня 2015 року "Про районну програму соціальної підтримки найбільш незахищених верств населення та інших громадян, що потребують допомоги на 2015 рік"

06 серпня 2015 року                                                                                         № 280

Про районну програму соціальної підтримки

найбільш незахищених верств населення

та інших громадян, що потребують допомоги

на 2015 рік

Відповідно до статей 13, 22 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», з метою підтримки найбільш незахищених верств населення та інших громадян, що потребують допомоги в Сарненському районі:

1. Схвалити районну програму соціальної підтримки найбільш незахищених верств населення та інших громадян, що потребують допомоги на 2015 рік (далі – Програма), що додається.

2. Управлінню праці та соціального захисту населення  районної державної адміністрації:

2.1. Подати Програму на затвердження районній раді в установленному порядку.

2.2. Забезпечити виконання заходів Програми.

2.3. За необхідності подавати районній державній адміністрації пропозиції щодо внесення змін і доповнень до Програми.

2.4. Інформацію про хід виконання Програми подавати  районній державній адміністрації щороку до 10 травня та до 20 жовтня.

3. Фінансовому управлінню районної державної адміністрації в межах наявних фінансових ресурсів в районному бюджеті передбачити кошти для реалізації Програми в 2015 році.

4. Контроль за виконанням даного розпорядження покласти на заступника голови райдержадміністрації відповідно до розподілу функціональних обов’язків.

Голова адміністрації                                                                                    Я.Яковчук

голови райдержадміністрації

від 6 серпня 2015 року № 280

Районна програма

1. Загальна частина

Конституція України гарантує соціальний захист, та гідний рівень життя кожному громадянину України. Соціально-економічна ситуація, що склалася на сучасному етапі розвитку України, кризові явища у сфері економіки і фінансів зумовлюють необхідність підтримки соціально незахищених верств населення району.

Щороку зростає кількість звернень громадян району, які не мають пільг та на даний час гостро потребують адресної грошової допомоги, у зв’язку із складними життєвими обставинами.

У Сарненському районі з 2008 року функціонує філія відділення інтенсивної терапії екстракорпоральних методів детоксикації комунального закладу «Рівненська обласна клінічна лікарня» Рівненської обласної ради на 6 діалізних місць, яка розрахована на 36 пацієнтів. Щомісячно сеанси діалізу отрумують тридцять осіб, з них десять жителів Сарненського району, які потребують соціальної підтримки.

2. Мета програми

Районна програма соціальної підтримки найбільш незахищених верств населення та інших громадян, що потребують допомоги розроблена з метою покращення матеріального становища та, забезпечення законодавчих гарантій щодо соціальної допомоги для хворих , які отримують життєво необхідні препарати.

3. Обґрунтування   шляхів   і   засобів   розв’язання   проблеми

З метою розв’язання проблемних питань потрібно надавати допомогу незахищеним верствам населення та іншим громадянам, у разі тривалої хвороби, а саме:

- хворим, які отримують програмний гемодіаліз, надається соціальна підтримка (адресна допомога) шляхом відшкодування управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації вартості лікарських засобів та виробів медичного призначення – на підставі особистих звернень громадян із зазначеним діагнозом, за рецептами лікарів у відповідності розрахунку лікарських засобів та виробів медичного призначення, що додається, реєстрів аптеки, з якою укладено відповідний договір щодо відпуску лікарських засобів та виробів медичного призначення.

Кошти виділені для забезпечення виконання програми, використовуються як соціальна підтримка особам, які не мають пільг, за списком, що постійно буде поновлюватись лікувальним закладом.

Напрями діяльності та заходи Програми наведені в додатку 1.

4. Завдання і заходи Програми

Для досягнення мети Програми передбачені наступні завдання і заходи:

- покращення тяжкого матеріального стану найбільш незахищених верств

населення та інших громадян, що потребують допомоги;

- зниження рівня інвалідності та смертності, уникнення ускладнень хвороби та зниження  поширеності захворювань;

- забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення для підтримки та продовження життя хворих.

Завдання та заходи з виконання програми наведені в додатку 2.

5. Фінансове забезпечення

Фінансування районної Програми здійснюватиметься відповідно до законодавства за рахунок коштів районного бюджету, а також інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

Додаткове фінансування здійснюваться за рахунок залучення коштів об’єднань громадян, підприємств, установ, організацій, благодійних організацій та фізичних осіб, інших джерел не заборонених чинним законодавством.

Інформація про ресурсне забезпечення Програми наведена в додатку 3.

6. Очікувані результати реалізації програми:

Виконання Програми дасть змогу досягти таких результатів:

- підтримка матеріального стану найбільш незахищених верств населення;

- зниження рівня смертності, ускладнень хвороби, рівня інвалідності, а також продовження життя;

Інформація про очікувані результати виконання наведена в додатку 2.

Виконуюча обов’язки керівника

апарату райдержадміністрації                                                                    А. Ностер