№ 50 від 24 лютого 2016 року "Про підсумки виконання Програми соціально - економічного і культурного розвитку Сарненського району за 2015 рік"

голови районної  державної адміністрації

24  лютого  2016  року                                                                                       № 50

Про підсумки виконання Програми
соціально - економічного і культурного
розвитку Сарненського району за 2015 рік

У 2015 році райдержадміністрація, органи місцевого самоврядування, трудові колективи працювали над виконанням завдань, які були передбачені Програмою соціально – економічного і культурного розвитку.

Зокрема, сільськогосподарські підприємства збільшили виробництво валової продукції на 11,3 відс. в порівнянні з 2014 роком, виробництво яєць – на 48 відс., поголів’я свиней – на 169 відс., посівні площі озимих культур під урожай 2016 року – на 5,3 відс.

Зріс обсяг будівельно – монтажних робіт на 39,6 відс. Дальшого розвитку набула інфраструктура зв’язку, електропостачання, житлово – комунального господарства, в межах виділених коштів проводився ремонт вуличної мережі. За рахунок впровадження в установах бюджетної сфери новітніх енергоефективних технологій вдалося скоротити споживання енергоресурсів на 9,6 млн.грн. від доведених лімітів.

До Зведеного бюджету зібрано 208 млн. грн., що на 54,7 млн. грн. більше попереднього року. Бюджет району по власних доходах виконаний на 112,6 відс. Районний бюджет виконаний на 105,5 відс. По власних доходах загального фонду всі органи місцевого самоврядування виконали місцеві бюджети. Крім того, 18 місцевих рад вносили зміни в сторону збільшення бюджетів на суму 24,7 млн. грн.

За 2015 рік для 24789 пенсіонерів виплачено 443,8 млн. грн. пенсій,що на 27,4 млн. грн. більше попереднього року. Для 9588 осіб виплачувалась соціальна допомога на 217,9 млн. грн. (+12,8 тис. грн). Був спрощений порядок надання субсидій та  посилена їх адресність. В минулому році їх отримали 6307 сімей на суму 15,2 млн. грн., що в 5,1 рази більше, ніж у 2014 році.

Дальшого розвитку набули заклади освіти, культури, охорони здоров’я. У 2015 році розпочалося реформування органів місцевого самоврядування, створена перша Клесівська селищна об’єднана територіальна громада, ще 7 місцевих рад дали згоду на добровільне обєднання.

Разом з тим, минулому році в промисловості  реалізовано промислової продукції на 618,4 млн.грн., що на 6 відс. менше 2014 року. Падіння обсягів випуску і реалізації продукції відбулось через недостатність замовлень та договорів на поставку продукції, що в свою чергу призвело  до накопичення значних залишків продукції на складах  щебеневих заводів.

Керуючись Законом України «Про місцеві державні адміністрації», за досягнення кращих результатів у відповідних галузях виробничої  та соціальної сфери та значний внесок у виконання Програми соціально – економічного і культурного розвитку:

1.     Відзначити  Почесними грамотами райдержадміністрації такі трудові колективи:

1.1 серед підприємств промисловості – ВАТ « Сарненський хлібозавод» (директор Ярмолка Олександр Володимирович) – за стабільність виробництва та високу якість продукції у 2015 році;

1.2 серед будівельних організацій – ТзОВ «Західметал» - (директор Жошко Олег Павлович) – за найбільший обсяг будівельно – монтажних робіт та виконання завдань по облаштуванню фортифікаційних споруд на лінії зіткнення в зоні проведення АТО;

1.3 серед установ соціальної сфери – відділ освіти райдержадміністрації (начальник Аврамишин Геннадій Леонідович) – за кращий рівень роботи по впровадженню проектів з енергоефективності;

1.4 серед закладів освіти – Великовербченську ЗОШ I-III ступенів (директор Оласюк Сергій Миколайович) – за кращий рівень національно - патріотичного виховання;

1.5 серед закладів культури – народний аматорський вокальний гурт «Червона бинда» районного будинку культури  (керівник Кошляк Віта Петрівна) – за кращий рівень роботи по пропаганді самодіяльного народного мистецтва Сарненщини.

2.   Визначити  такі пріоритетні напрямки роботи на 2016 рік:

2.1   У сфері економіки:

- нарощування обсягів виробництва і реалізації продукції;

- завершення будівництва другої черги школи в с. Тинне, реконструкції ДНЗ в с.Ремчиці, розпочати будівництво спорткомплексу в м. Сарни;

- реконструкція ФАПів в с. Зносичі та Чудель під амбулаторіі загальної практики сімейної медицини, добудова амбулаторіі загальної практики сімейної медицини  в с.   Велике  Вербче, капітальний ремонт амбулаторій загальної практики сімейної медицини в с.Тутовичі та с. Любиковичі на умовах співфінансування  за рахунок коштів районного бюджету та Світового банку.

2.2 У сфері бюджетної та податкової політики:

-          постійний контроль за наповненням дохідної частини місцевих бюджетів, виконанням відповідних планових завдань, а також економія бюджетних коштів;

-         перегляд ставок місцевих податків і зборів.

2.3У соціальній сфері:

- проведення комплексу заходів з реформування середньої освіти  та підвищення рівня роботи з національно – патріотичного виховання;

- проведення комплексу заходів з реформування закладів охорони здоров’я, створення умов для проведення бактеріологічних досліджень в клінічній лабораторії центральної райлікарні;

- збільшення кількості військово - спортивних змагань, підготовка до участі у Всеукраїнській спартакіаді допризовної молоді;

-         провести комплекс  заходів по підготовці до відзначення 25-ї річниці Незалежності України.

3. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступників голови райдержадміністрації відповідно до розподілу функціональних повноважень.

Голова адміністрації                                                                                   Я.Яковчук