Також дивіться новини на facebook.com

№ 41 від 01 лютого 2019 року "Про забезпечення додержання санітарних правил, збирання, утилізації і захоронення побутових та інших відходів та правил благоустрою у 2019 році"

 Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
голови районної державної адміністрації
 
 
01 лютого 2019 року                                                                                      № 41
 
 
 
 

Про забезпечення додержання санітарних правил, збирання, утилізації і захоронення побутових та інших відходів та правил благоустрою у 2019 році

 
 
        
        
 

У 2018 році на території району розпочато реалізацію норм Закону України «Про відходи», зокрема щодо впровадження роздільного збирання твердих побутових відходів. Роздільне збирання відходів розпочато у                  6 населених пунктах (м.Сарни, смт.Клесів, с.Клесів, с.Пугач, с.Кузьмівка, с.Яблунька), відповідно охоплено більше 22 тис. (21,8 відс.) населення району.

         Протягом 2018 року загалом було закуплено 87 контейнерів за видами окремих компонентів.

         Проводилась інформаційно-роз’яснювальна робота з населенням стосовно заборони вивезення на сміттєзвалища відходів, які придатні для повторного використання та переробки.

Протягом 2018 року схему санітарного очищення, яка відповідала б чинному законодавству, розробили та затвердили лише у м.Сарни.

В Сарненському районі наявні 27 паспортизованих місць видалення відходів, що охоплюють площу більше 31,6 га землі.

В загальному за 2018 рік було зібрано 5451 тонну змішаних відходів, з яких 5403 тонни складовано на паспортизованих сміттєзвалищах району, а      48 тонн полімерів (ПЕТ-пляшка) перевезено на заготівельні пункти вторинної сировини.

Протягом 2018 року лабораторні дослідження атмосферного повітря, грунту та підземних вод під час експлуатації місць видалення відходів проводили тільки КП «Екосервіс» та КП «Клесівводоканал», що є власниками місць видалення відходів (сміттєзвалищ поблизу с.Ремчиці та смт. Клесів).

Впорядкування місць видалення відходів у 2018 році були проведені на території Сарненської міської, Степанської селищної, Тутовицької, Чудельської, Любиковицької, Кузьмівської, Кам’яне-Случанської сільських рад. Роботи виконувалися за кошти місцевих бюджетів, в тому числі фондів охорони навколишнього природного середовища.

         Всіма виконавчими комітетами району проводилися роботи стосовно ліквідації стихійних місць видалення відходів на підвідомчих територіях. Загалом протягом 2018 року на території району було виявлено та ліквідовано 91 несанкціоноване сміттєзвалище та відповідно зібрано 1,56 тис.м² побутових відходів.

На рахунках місцевих (сільських, селищних, міського) природоохоронних фондів Сарненського району станом на 01.01.2019 накопичено 967,534 тис.грн. (станом на 01.01.2018 – 982,644 тис.грн.). Протягом 2018 року використано      337,7 тис.грн.

         Правила благоустрою населених пунктів розроблені всіма органами місцевого самоврядування району.

         Враховуючи викладене вище, відповідно до статті 119 Конституції України, статтей 6, 16, 20, 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», статтей 9, 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», статтей 20, 32 Закону України «Про відходи», Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 08.11.2017 №820-р, Порядку розроблення, погодження та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 23.03.2017 № 57 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.04.2017 за №505/30373:

1.    Інформацію про стан виконання розпорядження голови райдержадміністрації від 26.01.2018 № 30 «Про додержання санітарних правил, збирання, утилізації і захоронення побутових та інших відходів та правил благоустрою» взяти до відома.

2.    Визнати роботу органів місцевого самоврядування району щодо збирання, утилізації і захоронення побутових та інших відходів, додержання санітарних правил та правил благоустрою недостатньою.

         3. Рекомендувати виконавчим комітетам міської, селищних та сільських рад:

         3.1. Розробити заходи щодо додержання санітарних правил, збирання, утилізації і захоронення побутових та інших відходів та правил благоустрою на підвідомчій території у 2019 році до 15 лютого 2019 року;

         3.2.Довести до відома жителів населених пунктів інформацію про заборону вивезення на сміттєзвалища відходів, які придатні для повторного використання та переробки;

         3.3. Провести впорядкування підвідомчих паспортизованих місць видалення відходів;

         3.4. Ліквідувати стихійні місця видалення відходів на території рад;

         3.5. Привести у відповідність до вимог чинного законодавства України правила благоустрою населених пунктів;

3.6. Організувати дієвий громадський контроль у сфері благоустрою;

3.7. Активізувати роботу уповноваженої рішенням виконавчого комітету сільських, селищних, міської рад особи на складання адміністративних протоколів в частині виявлення порушень правил благоустрою населених пунктів;

3.8. Забезпечити розроблення переліку природоохоронних заходів, які фінансуватимуться з місцевих природоохоронних фондів району в 2019 році з урахуванням норм ст. 32 Закону України «Про відходи» до 01 квітня 2019 року;

3.9. Забезпечити ефективне використання коштів місцевих (сільських, селищних, міського) природоохоронних фондів на виконання природоохоронних заходів до кінця бюджетного року;

3.10. Забезпечити дотримання вимог санітарного законодавства в частині укладання угод із акредитованими лабораторіями для проведення лабораторних досліджень атмосферного повітря, грунту та підземних вод, результати проведених щорічних лабораторних досліджень вносити до паспорту місця видалення відходів.

4. Рекомендувати виконавчим комітетам Вирівської, Селищенської, Кам’яне-Случанської, Чудельської, Тутовицької, Ремчицької, Любиковицької, Коростської, Кричильської, Люхчанської, Костянтинівської, Немовицької сільських рад вжити заходів стосовно забезпечення реалізації на підвідомчій території статті 32 Закону України «Про відходи».

         5. Рекомендувати виконавчим комітетам селищних та сільських рад протягом 2019 року розробити, погодити та затвердити схеми санітарного очищення населених пунктів, які знаходяться на підвідомчій території, відповідно до норм чинного законодавства.

         6. Відділам освіти, молоді та спорту, культури та туризму райдержадміністрації спільно з керівниками загальноосвітніх, дошкільних навчальних закладів та закладів культури району організувати проведення інформаційно-просвітницьких та культурно-мистецьких заходів з питань правильного поводження з відходами серед дітей та молоді району.

7. Виконавцям інформацію про хід виконання розпорядження подавати райдержадміністрації щокварталу до 01 числа останнього місяця кварталу на електронну адресу: jkgsarny@ukr.net або факсом на номер: 3-35-62 з подальшим письмовим підтвердженням.

8. Визнати таким, що виратило чинність розпорядження голови райдержадміністрації від 26.01.2018 № 30 «Про додержання санітарних правил, збирання, утилізації і захоронення побутових та інших відходів та правил благоустрою».

         9. Контроль за виконанням розпорядження покласти на першого заступника голови райдержадміністрації Назарця І.П.

 
 
 

Голова адміністрації                                                                              Я.ЯКОВЧУК

 

Про забезпечення додержання санітарних правил, збирання, утилізації і
захоронення побутових та інших відходів та правил благоустрою у 2019 році

 
 

 

 

 
 
 


        
        
 

У 2018 році на території району розпочато
реалізацію норм Закону України «Про відходи», зокрема щодо впровадження
роздільного збирання твердих побутових відходів. Роздільне збирання відходів
розпочато у
                 6 населених пунктах (м.Сарни,
смт.Клесів, с.Клесів, с.Пугач, с.Кузьмівка, с.Яблунька), відповідно охоплено
більше 22 тис. (21,8
відс.) населення району.

         Протягом 2018 року загалом було закуплено 87 контейнерів за
видами окремих компонентів
.

         Проводилась
інформаційно-роз’яснювальна робота з населенням стосовно заборони вивезення на
сміттєзвалища відходів, які придатні для повторного використання та переробки.

Протягом 2018 року схему санітарного очищення, яка відповідала б чинному
законодавству, розробили та затвердили лише у м.Сарни
.

В Сарненському районі
наявні 27 паспортизованих місць видалення відходів, що охоплюють площу більше 31,6 га землі.

В загальному за 2018 рік було зібрано 5451 тонну змішаних відходів, з яких 5403
тонн
и складовано на паспортизованих
сміттєзвалищах району, а
      48 тонн полімерів (ПЕТ-пляшка) перевезено на
заготівельні пункти вторинної сировини.

Протягом 2018 року лабораторні дослідження атмосферного
повітря, грунту та підземних вод під час експлуатації місць видалення відходів
проводили тільки КП «Екосервіс» та КП
«Клесівводоканал», що є власниками місць видалення відходів (сміттєзвалищ поблизу
с.Ремчиці та смт. Клесів).

Впорядкування місць видалення відходів у 2018 році були
проведені на території Сарненської міської, Степанської селищної, Тутовицької,
Чудельської, Любиковицької, Кузьмівської, Кам’яне-Случанської сільських рад.
Роботи
виконувалися за кошти місцевих бюджетів, в тому числі фондів охорони
навколишнього природного середовища.

         Всіма
виконавчими комітетами району проводилися роботи стосовно ліквідації стихійних
місць видалення відходів на підвідомчих територіях. Загалом протягом 2018 року на
території району було виявлено та ліквідовано 91
несанкціоноване сміттєзвалище
та відповідно зібрано 1,56 тис.м² побутових відходів.

На рахунках місцевих (сільських, селищних,
міського) природоохоронних фондів Сарненського району
станом на 01.01.2019 накопичено 967,534 тис.грн. (станом на 01.01.2018 – 982,644 тис.грн.). Протягом 2018 року використано      337,7 тис.грн.

         Правила благоустрою
населених пунктів розроблені всіма органами місцевого самоврядування району.

         Враховуючи викладене
вище
, відповідно до статті 119 Конституції України, статтей
6, 16, 20, 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», статтей 9,
10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», статтей 20, 32 Закону
України «Про відходи», Національної стратегії управління відходами в Україні до
2030 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 08.11.2017
№820-р, Порядку розроблення, погодження та затвердження схем санітарного
очищення населених пунктів, затвердженого наказом Міністерства регіонального
розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від
23.03.2017 № 57 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.04.2017 за
№505/30373
:

1.   
Інформацію про стан виконання розпорядження голови
райдержадміністрації від 26.01.2018 № 30 «Про додержання санітарних правил,
збирання, утилізації і захоронення побутових та інших відходів та правил
благоустрою» взяти до відома.

2.   
Визнати роботу органів місцевого
самоврядування району щодо збирання, утилізації і захоронення побутових та
інших відходів, додержання санітарних правил та правил благоустрою
недостатньою.

         3. Рекомендувати виконавчим
комітетам міської, селищних та сільських рад:

         3.1. Розробити
заходи щодо
додержання санітарних правил, збирання, утилізації і захоронення побутових
та інших відходів та правил благоустрою на підвідомчій території у 2019 році
до 15 лютого 2019 року;

         3.2.Довести до відома жителів
населених пунктів інформацію про заборону вивезення на сміттєзвалища відходів,
які придатні
для повторного використання та переробки;

         3.3.
Провести впорядкування підвідомчих паспортизованих місць
видалення відходів;

         3.4. Ліквідувати
стихійні місця видалення відходів на території рад;

         3.5. Привести у відповідність
до вимог чинного законодавства України правила благоустрою населених пунктів;

3.6. Організувати
дієвий громадський контроль у сфері благоустрою;

3.7.
Активізувати роботу уповноваженої рішенням виконавчого комітету сільських,
селищних, міської рад особи на
складання адміністративних протоколів в частині виявлення порушень правил
благоустрою населених пунктів;

3.8. Забезпечити
розроблення переліку
природоохоронних заходів, які фінансуватимуться з місцевих природоохоронних
фондів району в 2019 році з урахуванням норм
ст. 32 Закону України «Про
відходи» до 01 квітня 2019 року;

3.9. Забезпечити ефективне використання коштів
місцевих (сільських, селищних, міського) природоохоронних фондів на виконання
природоохоронних заходів до кінця бюджетного року;

3.10.
Забезпечити дотримання вимог санітарного законодавства в частині укладання угод
із акредитованими лабораторіями для проведення лабораторних досліджень
атмосферного повітря, грунту та підземних вод, результати проведених щорічних
лабораторних досліджень вносити до паспорту місця видалення відходів.

4. Рекомендувати
виконавчим комітетам Вирівської, Селищенської, Кам’яне-Случанської, Чудельської,
Тутовицької, Ремчицької, Любиковицької, Коростської, Кричильської, Люхчанської,
Костянтинівської, Немовицької сільських рад вжити заходів стосовно забезпечення
реалізації на
підвідомчій території статті 32 Закону України «Про відходи».

         5. Рекомендувати виконавчим комітетам селищних та сільських рад протягом 2019
року розробити, погодити та затвердити схеми санітарного очищення населених
пунктів, які знаходяться на підвідомчій території, відповідно до норм чинного
законодавства.

         6.
Відділам освіти, молоді та спорту, культури та туризму райдержадміністрації
спільно з керівниками загальноосвітніх, дошкільних навчальних закладів та
закладів культури району організувати проведення інформаційно-просвітницьких та
культурно-мистецьких заходів з питань правильного поводження з відходами серед
дітей та молоді району.

7.
Виконавцям інформацію про хід виконання розпорядження подавати райдержадміністрації
щокварталу до 01 числа останнього місяця кварталу на електронну адресу: jkgsarny@ukr.net або факсом на номер:
3-35-62 з подальшим письмовим підтвердженням.

8. Визнати таким, що виратило чинність розпорядження голови
райдержадміністрації від 26.01.2018 № 30 «Про додержання санітарних правил,
збирання, утилізації і захоронення побутових та інших відходів та правил
благоустрою».

         9. Контроль за виконанням розпорядження
покласти на
першого заступника голови райдержадміністрації Назарця І.П.

 
 
 

Голова
адміністрації                      
                                                        Я.ЯКОВЧУК

-->